Powered by Smartsupp

Jak vybrat vaporizér

V současné době je trh zaplaven různými vaporizéry, hlavně v nižších cenových hladinách. Spousta z nich je nedobré kvality (takové na našem e-shopu nenabízíme), ale i mezi kvalitními a prověřenými značkami je tak široký výběr, že z něj člověku může jít hlava kolem.

Základem je volba mezi stolním a přenosným vaporizérem.

Kdy si vybrat stolní vaporizér?

Pokud chcete vaporizovat opravdu často a všude, je ideální mít jeden stolní vaporizér a jeden přenosný vaporizér. Začinající uživatel si ale nebude pořizovat hned dva přístroje. Stolní vaporizér zvolte především tehdy, pokud vaporizér nepotřebujete přenášet a vaporizovat chcete převážně doma. Stolní vaporizér je lepší volbou i pokud chcete vaporizovat větší množství bylinek a nechcete je do komory doplňovat opakovaně. Stolní typy totiž mají větší plnící komory. Pokud chcete vaporizovat ve více lidech, s rodinou nebo přáteli, pak je stolní vaporizér jasnou volbou.

Jak vybrat stolní vaporizér | Kvalitnivaporizer.cz

Jaký stolní vaporizér vybrat? Chcete-li nejvyšší možnou kvalitu, zvolte asi nejznámější vaporizér Volcano Classic, jehož verze Medic je dokonce registrovaná jako zdravotnická pomůcka. Volcano Classic nabízí jednoduché ovládání kolečkem a vaporizaci přes balóny. Novější verze Volcano Hybrid má displej a umožňuje vaporizaci jak přes balony, tak přes hadici. Je-li pro vás důležitý poměr cena/výkon, vyberte kanadský vaporizer Arizer XQ2, který umožňuje inhalaci jak přes balóny, tak přes hadici. Arizer XQ2 zaujme barevným podsvícením a skvělou cenou

Stolní vaporizéry mají široký rozsah teplot a tak v nich můžete vaporizovat všechny druhy bylinek.

Všude s sebou

V poslední době veliký boom zažívají přenosné vaporizéry. Každý rok se objevují nové a vylepšené modely. Špičkové přenosné vaporizéry už kvalitou a chutí výparu dohání ty stolní.

Jak vybrat přenosný vaporizér | Kvalitnivaporizer.cz

Před koupí kapesního vaporizéru si položte pár základních otázek:
Na co chcete vaporizér používat (jen lékařské konopí, nebo i širší spektrum bylin, tabák, případně i extrakty)?
Jak často ho chcete používat (1x denně, 10x denně, 1x týdně)?
Kolik do něj chcete investovat?
Kde ho chcete používat?

Podle odpovědí pojďme společně vybrat ideální vaporizér právě pro vás. 

Jde mi o cenu a nechci elektroniku, vaporizuji jen lékařské či technické konopí

Nechcete další "elektronické heblo s nabíječkou"? Nebo chcete záložní vaporizér pro případ, že se vám elektronický porouchá? V takovém případě doporučujeme manuální vaporizér, kde teplo dodáte pomocí zapalovače. Manuální vaporizéry jsou v podstatě nerozbitné, skladné a můžete si je vzít kamkoliv. 

Ikdyž se teplo dodává pomocí zapalovače, nehrozí spálení bylinek a vdechování škodlivin. Speciální technologie Dynavap pozná teplotu a kovový plíšek cvakne, když je správně nahřátý. 

My jsme si zamilovali značku Dynavap. Vaporizéry jsou ručně vyráběné v USA a firma je každý rok inovuje. Jsou to skvělé vaporizéry a určitě existují zákazníci, kterým může Dynavap zcela stačit a po elektronickém vapíku se ani nepodívaji. Pokud vás Dynavap zaujme, ale nechcete jej pokaždé zahřívat zapalovačem, vyřeší to skvělý indukční ohřívač Orion.

Levné elektronické vaporizéry pro časté užívání lékařského či technického konopí

Chcete elektronický vaporizér jen pro lékařské či technické konopí a vaporizovat budete jen párkrát do týdne či měsíce? Pro tyto účely je skvělý vaporizér Smono 3. Tento vaporizér se na trhu vyskytuje pod více značkami jako třeba Fenix Mini. Továrna v Číně jej vyrábí a branduje pro spoustu značek. Mezi levnými vaporizéry patří k těm lepším, prodáváme je už deset let s velkou spokojeností.

Smono 4 | Kvalitnivaporizer.cz

Pokud jste začátečníci, doporučujeme kouknout na Smono 3 s bubblerem a Smono 4 s bubblerem. Bubbler je malý vodní ochlazovač výparu, který výpar zjemní a ochladí. 

Všechny vaporizéry z této kategorie jsou kvalitní a spolehlivé. Nicméně upozorňujeme že tyto vaporizéry nejsou určené na častou / denní zátěž. V takovém případě volte z prémiových vaporizéru. 

Levné elektronické vaporizéry pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení i jiných bylinek

Chcete-li primárně vaporizovat konopí a občas pro zpestření vyzkoušet jinou bylinku, máme tady horkou novinku Arizer Air SE. Vaporizér prémiové značky Arizer, která ale tento menší model prodává za luxusně nízkou cenu. 5 přednastavených teplotních režimů je ideálních pro vyzkoušení bylinek i konopí. 

Střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Chcele-li vaporizovat širší spektrum bylinek, potřebujete vaporizér, u kterého lze teplotu nastavit po stupních a to ideálně už od 120°C - 140°C. 

V této kategorii doporučíme přístroje od Flowermate. Nejznámější je Flowermate PRO 6, který přešel pod značku Smono. Předchozí varianta Flowermate V5 byla u nás vůbec nejprodávanějším vaporizérem. Vede k tomu skvělý poměr cena/výkon a také doporučení spokojených zákazníků. Oblíbili jsme si také Flowermate Nano, který navíc disponuje vyměnitelnou baterií typu 18650, která je běžně k sehnání. Ideální na cesty, kde není možnost nabít vaporizér. 

Vyšší střední třída vaporizérů pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení jiných bylinek

Chcete-li vaporizovat především konopí a občas zkusit jinou bylinku a trváte na precizní kvalitě vaporizéru, tak i designové stránce, je pro vás jako stvořený PAX Mini.

Pax Mini | Kvalitnivaporizer.cz

Možná nenápadný, ale za to krásný a výkonný. Jedná se o skvělý malý vaporizér s jednoduchou údržbou a výborným výparem. Mezi jeho další výhody patří kompaktnost a jednoduché čištění a údržba.

Vyšší střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Pro širší spektrum bylinek můžeme v této třídě doporučit značku Arizer. Ať už se rozhodnete pro Arizer Air MAX a Arizer Solo 2, neuděláte chybu. Oba mají displej a možnost nastavit teplotu po stupních. Oba se skvěle se hodí i k vaporizaci tabáku. Pro značku Arizer je typický důraz na kvalitu materiálů a jejich vaporizéru vydrží i denní zátěž. 

Prémiové přenosné vaporizéry

Prémiové vaporizéry doporučujeme každému, kdo to s vaporizací myslí vážně. Pokud chcete vaporizovat denně, nekupujte levný vaporizér za 3000. Takový budete brzy posílat na reklamaci a nebudete spokojení. 

Chcete-li to nejlepší co trh přenosných vaporizéru nabízí, máte na výběr mezi PAX Plus, Arizer Air MAX, Crafty + a Mighty +.

PAX Plus -  nádherný design, čtyři barvy, skvělý na konopí, kompaktní, nejjednodušší údržba, umí extrakty

Arizer Air MAX - čistý design, skvělý na konopí i tabák, izolovaná cesta výparu, nastavení podsvícení i zvuku

Crafty + - design poněkud zastaralý, ale pořád plně funkční, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek

Mighty + - skvělý přístroj, ale velký do kapsy, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek, nejjednodušší na ovládání

Nejlepší vaporizéry na tabák

Tabák lze velmi dobře vaporizovat. Vyžaduje jen trochu trpělivosti, než ke svému vaporizéru najdete tu správnou kombinaci značky tabáku, jeho vlhkosti, míry upěchování a teploty vaporizace, abyste dosáhli nejlepší chuti. A co teprve když začnete přimíchávat další bylinky jako např. mátu nebo heřmánek. Musíte si najít svůj vlastní recept, který bude sedět právě vám. I v tom je kouzlo vaporizace.

Nám se nejlépe osvědčili nejvíce osvědčili Arizer Air SE, Arizer Air MAX a Arizer SOLO 2. Tabák z nich skvěle chutná a jedno naplnění komory nejdéle vydrží. Asi jako u jedné cigarety.

Do vaporizéru lze použít cigaretový tabák, jako např. LM, ale pro lepší chuť doporučujeme tabák dýmkový. 

Doporučené produkty24