Powered by Smartsupp

Jak vybrat vaporizér

V současné době je trh zaplaven různými vaporizéry, hlavně v nižších cenových hladinách. Spousta z nich je nedobré kvality (takové na našem eshopu nenabízíme), ale i mezi kvalitními a prověřenými značkami je tak široký výběr, že z něj člověku může jít hlava kolem.

Základem je volba mezi stolním a přenosným vaporizérem.

Kdy si vybrat stolní vaporizér?

Pokud chcete vaporizovat opravdu často a všude, je ideální mít jeden stolní a jeden kapesní vaporizér. Začinající uživatel si ale nebude pořizovat hned dva přístroje. Stolní vaporizér zvolte především tehdy, pokud vaporizér nepotřebujete přenášet a vaporizovat chcete převážně doma. Stolní vaporizér je lepší volbou i pokud chcete vaporizovat větší množství bylinek a nechcete je do komory doplňovat opakovaně. Stolní typy totiž mají větší plnící komory. Pokud chcete vaporizovat ve více lidech, s rodinou nebo přáteli, pak je stolní vaporizér jasnou volbou.

A jaký stolní vaporizér vybrat? Chcete-li největší možnou kvalitu, zvolte asi nejznámější vaporizér Volcano, jehož verze Medic je dokonce registrovaná jako zdravotnická pomůcka. A nová verze Hybrid umí vaporizaci přes balón i přes hadici. Je-li pro vás důležitý poměr cena/výkon, vyberte Arizer Extreme-Q, který umožňuje inhalaci jak přes balóny, tak přes hadici. Z důvodu absence ventilu u balónů není vaporizace oproti Volcano tak pohodlná a nedosahuje takových kvalit.

Fanoušky zbraní nebo vrtaček :-) jistě svým designem zaujme skvělý Plenty.

Stolní vaporiéry mají široký rozsah teplot a tak v nich můžete vaporizovat všechny druhy bylinek.

Foto: Volcano Classic

V poslední době veliký boom zažívají přenosné vaporizéry. Každý rok se objevují nové a vylepšené modely. Špičkové přenosné vaporizéry už kvalitou a chutí výparu dohání ty stolní.

Foto: Firefly 2 - zebra wood a OAK wood

Před koupí kapesního vaporizéru si položte pár základních otázek: Na co chcete vaporizér používat (jen lék. konopí, nebo i širší spektrum bylin, tabák, případně i extrakty)? Jak často ho chcete používat(1x denně, 10x denně, 1x týdně)? Kolik do něj chcete investovat? Kde ho chcete používat?

Jde mi o cenu a nechci elektroniku, vaporizuji jen lékařské či technické konopí

Nechcete další "elektronické heblo s nabíječkou"? Nebo chcete záložní vaporizér pro případ, že se vám elektronický porouchá? V takovém případě volte mezi manuálními vaporizéry, kde teplo dodáte pomocí zapalovače, nebo vaporizéry, které pohání butan (plyn do zapalovačů). Ty manuální jsou v podstatě nerozbitné, ale vyžadují jistou zručnost při práci se zapalovačem. Hranice mezi ohříváním a spalováním je zde tenká. 

Etalonem mezi manuálními vaporizéry je značka Dynavap. Vaporizéry jsou ručně vyráběné v USA a firma je každý rok inovuje. Jsou to skvělé vaporizéry a určitě exitují zákazníci, kterým může Dynavap zcela stačit a po elektronickém vapíku se ani nepodívaji. Pokud vás Dynavap zaujme, ale nechcete jej zahřívat zapalovačem, vyřeší to skvělý indukční ohřívač Orion.

Plynové vaporizéry jsou na výběr pouze dva - Iolite a WISPR 2. Oba od stejného Irského výrobce, který jako jeden z mála nevyrábí vaporizéry v Číně, ale přímo v Irsku. Liší se teplotou nahřívání. Iolite nahřívá na teplotu 190 °C a WISPR na 210 °C. Jsou to výborné vaporizéry na letní festivaly, na čundry apod., prostě všude tam, kde není k dispozici elektřina. V chuti a funkcích ale za elektronickými zaostávají. Kromě lékařského konopí je lze použít i k vaporizaci tabáku, především model WISPR. Teplota 210°C ale může být pro některé užvatele už příliš vysoká a dráždit ke kašli.

Levné elektronické vaporizéry pro časté užívání lékařského či technického konopí

Chcete elektronický vaporizér jen pro lékařské či technické konopí a vaporizovat budete jen párkrát do týdne či měsíce? Pro tyto účely je skvělý vaporizér Smono 3. Tento vaporizér se na trhu vyskytuje pod více značkami jako třeba Fenix Mini. Továrna v Číně jej vyrábí a branduje pro spoustu značek. Mezi levnými vaporizéry patří k těm lepším.

Pokud ale máme z této kategorie jeden vaporizér vyzdvihnout, bude to rozhodně Flowermate Slick. Flowermate je značka čínského výrobce elektronických cigaret a vaporizérů Smiss. Tato firma je co se týče kvality výrobků a komunikace na úrovni evropských i amerických výrobců a značek a v mnoha ohledech je dokonce předčí. Patří u nás k nejprodávanějším i nejoblíbenějším značkám především pro perfektní poměr cena/výkon a spolehlivost. 

Levné elektronické vaporizéry pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení i jiných bylinek

Chcete-li primárně vaporizovat konopí a občas pro zpestření vyzkoušet jinou bylinku, budou vám stačit přístroje s několika přednastavenými teplotami. Jeden z nejlepších v této třídě je vaporizér, který boduje velikostí plnící komory - Boundless CF. Tato kanadská značka si vaporizéry nechává vyrábět v továrně Flowermate. Kvalitou zpracování jsou Boundless a Flowermate zcela srovnatelné. 

Střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Chcele-li vaporizovat širší spektrum bylinek, potřebujete vaporizér, u kterého lze teplotu nastavit po stupních a to ideálně od 120°C - 140°C. 

I v této kategorii budeme doporučovat přístroje od Flowermate. Na výběr je buď V5.0PRO nebo V5.0PRO mini. Liší se pouze velikostí a výdrží baterie. Větší varianta je u nás vůbec nejprodávanějším vaporizérem. Vede k tomu skvělý poměr cena/výkon a také doporučení spokojených zákazníků. Oblíbili jsme si také Flowermate Nano, který navíc disponuje vyměnitelnou baterií typu 18650, která je běžně k sehnání. Modely V5.0 mají tu výhodu, že pod komorou na bylinky je prázdné místo, a tak případné olejíčky z bylinek nemohou poškodit elektroniku. U modelu Nano tomu tak není a proto jej nedoporučujeme k vaporizaci tabáku.

Velkou komorou boduje i Boundless CFX. Na kapesní vaporizér je poměrně velký a v této kategorii vyčnívá i vyšší cenou. Pokud ale preferujete velkou komoru, je to správná volba.

Foto: Boundless CFX, Boundless CF, zapalovač

Vyšší střední třída vaporizérů pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení jiných bylinek

Chcete-li vaporizovat především konopí a občas zkusit jinou bylinku a trváte na precizní kvalitě vaporizérů jak po funkční, materiálové, tak i designové stránce, je pro vás jako stvořený PAX 2. Jedná se o skvělý malý vaporizér s jednoduchou údržbou a výborným výparem. Označujeme jej za designový klenot, který jistě sklidí obdiv vašich přátel. Mezi jeho další výhody patří kompaktnost a jednoduché čištění a údržba.

Vyšší střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Pro širší spektrum bylinek můžeme v této třídě doporučit bratry Arizer Air 2 a Arizer Solo 2. Jsou to nástupci oblíbených modelů Air a Solo. Nově jim přibyl displej a možnost nastavit teplotu po stupních. Air 2 má vyměnitelnou baterii typu 18650. Solo 2 má baterii vestavěnou a je těžší a robustnější. Skvěle se hodí i k vaporizaci tabáku.

Prémiové přenosné vaporizéry

Chcete-li to nejlepší co trh přenosných vaporizéru nabízí, máte na výběr mezi PAX 3, Firefly 2+, Crafty + a Mighty +. Kromě Mighty+ lze všechny zmíněné ovládat pomocí mobilní aplikace.

PAX 3 -  nádherný design, skvělý na konopí, stabilní aplikace, nejmenší, nejjednodušší údržba, umí extrakty

Firefly 2+ - nádherný design, skvělý na konopí, má konvekční zahřívání - není potřeba drtičku

Crafty + - design poněkud zastaralý, ale pořád plně funkční, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek

Mighty - jediný má displej, je ale velký do kapsy, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek, nejjednodušší na ovládání

Pokud chcete vaporizovat opravdu široké spektrum bylinek, nebudete vaporizér nosit po kapsách a nechcete jej ovládat přes mobil, volte Mighty+.

Chcete jej denně nosit v kapse a jde vám hlavně o konopí? Volte PAX 3.

Chcete zmenšenou verzi Mighty+ a nevadí vám aplikace? Volte Crafty +.

Líbí se vám nejvíce Firefly? Dejte na svůj pocit, bude vám dělat radost.

Foto: Firefly 2

Nejlepší vaporizéry na tabák

Tabák lze velmi dobře vaporizovat. Vyžaduje jen trochu trpělivosti, než ke svému vaporizéru najdete tu správnou kombinaci značky tabáku, jeho vlhkosti, míry upěchování a teploty vaporizace, abyste dosáhli nejlepší chuti. A co teprve když začnete přimíchávat další bylinky jako např. mátu nebo heřmánek. Musíte si najít svůj vlastní recept, který bude sedět právě vám. I v tom je kouzlo vaporizace.

Nám se nejlépe osvědčili Flowermate V5.PRO a Arizer Air 2. Tabák z nich skvěle chutná a jedno naplnění komory nejdéle vydrží. Asi jako u jedné cigarety.

Naši zákazníci si také pro vaporizaci tabáku velmi oblíbili Wispr 2, který se namísto dobíjení plní plynem. 

Do vaporizéru lze použít cigaretový tabák, jako např. LM, ale pro lepší chuť doporučujeme tabák dýmkový. 

Doporučené produkty24