Powered by Smartsupp

Canchalagua nať 30 g

Canchalagua
Canchalagua

V tradiční peruánské medicíně se využívá celá nadzemní část včetně stonků a listů. Více

Výrobce: Salvia Paradise Doprava a platba

Produkt již není v nabídce Zboží objednáme u dodavatele a obratem pošleme za vámi.

Canchalagua (lat. Schkuhria pinnata, vyslovuje se kančalágua) je jednoletá vzpřímená bylina dorůstající výšky až 70 cm. Původem je Canchalagua z Jižní Ameriky, její naleziště jsou spíše v sušších hornatých regionech v nadmořské výšce od 2 000 do 3 000 metrů. Hojně se nachází v údolích uprostřed And na území dnešního Peru. V tradiční peruánské medicíně se využívá celá nadzemní část včetně stonků a listů.

Listy a nať se mohou vařit jako čaj, nebo se mohou vaporizovat samostatně nebo ve směsích. Doporučená teplota je 180 stupňů Celsia, ale může být vyšší či nižší v závislosti na použitém vaporizéru či směsi bylin.

Chuť výparu je decentní, lehce jako zelený čaj. Bylinu je vhodné nadrtit.

Tradiční dávkování: Dvě polévkové lžíce canchalagua vložíme do 1 l studené vody a pomalu přivedeme k varu. Na mírném ohni povaříme 5 min. a odstavíme. Necháme vychladnout a poté scedíme. Uvařenou dávku rozdělíme na tři díly, které užijeme během dne. Lze připravit i rychlejším způsobem – přelitím jedné čajové lžičky sušiny 250 ml horké vody a desetiminutovým louhováním. Poté scedíme a takto připravený nálev užíváme 3× denně.


Upozornění: Není vhodné pro těhotné a kojící ženy, děti.