Všechny produkty z kategorie
Pár tipů k výběru vaporizéru

Pár tipů k výběru vaporizéru

Cena:

0Kč

Množství: ks
Dostupnost: Doručení do 7 dnů
Typ: Článek

V současné době je trh zaplaven různými vaporizéry, hlavně v nižších cenových hladinách. Spousta z nich je nedobré kvality, například známý Titan (takové nenabízíme), ale i mezi kvalitními a prověřenými značkami je tak široký výběr, že člověku z toho může jít hlava kolem.

Základní rozhodnutí je zvolit mezi stolním a přenosným vaporizérem.

 

Kdy si vybrat stolní vaporizér?

Pokud chcete vaporizovat opravdu často a všude, je ideální mít jeden stolní a jeden kapesní vaporizér. Začinající uživatel si ale nebude pořizovat hned dva přístroje. Stolní vaporizér zvolte hlavně tehdy, pokud vaporizér nepotřebuje přenášet a vaporizovat chcete převážně doma. Stolní vaporizér je lepší volba i když chcete vaporizovat větší množství bylinek a nechcete pořád bylinky do komory doplňovat. Stolní totiž mají větší plnící komory. Určitě lepší volbou je stolní varianta pokud chcete vaporizovat s rodinou nebo přáteli, prostě ve více lidech.

A jaký stolní vaporizér vybrat? Chcete-li největší možnou kvalitu, zvolte asi nejznámější vaporizér Volcano, jehož verze Medic je dokonce registrovaná jako zdravotnická pomůcka.  Je-li pro vás důležitý poměr cena/výkon, vyberte Arizer Extreme-Q, umožňuje inhalaci jak přes balóny, tak přes hadici. Náš tajný tip je pak kanadský výrobce HerbalAire, jehož modely umožňují naplnění až 6 gramů sušiny a najednou vám nafouknou až 8 balónů (pokud si přikoupíte nástavec). Kromě toho jdou nasadit i na vodní filtr (bong) a jsou velmi odolné a tak jsou skvělé na párty. A jestli jste blázni do zbraní nebo do vrtaček, jistě vás svým designem zaujme skvělý Plenty.

Ve stolních vaporizérech můžete vaporizovat všechny druhy bylinek, protože všechny umí širokou škálu teplot.

Foto: Volcano Classic

 

 

V poslední době veliký boom zažívají přenosné vaporizéry. Každý rok se objevují nové a vylepšené modely. Špičkové přenosné vaporizéry už kvalitou a chutí výparu dohání ty stolní.

Foto: Firefly 2 - zebra wood a OAK wood

 

Při výběru kapesního vaporizéru si před koupí položte pár základních otázek: Na co ho chcete používat (jen lék. konopí, nebo i širší spektrum bylin, tabák, případně i extrakty)? Jak často ho chcete používat(1x denně, 10x denně, 1x týdně)? Kolik do něj chcete investovat? Kde ho chcete používat?

 

Jde mi o cenu a nechci elektroniku, vaporizuji jen lékařské či technické konopí

Vaporizujete jenom občas nebo prostě jen nechcete další "elektronické heblo s nabíječkou"? V takovém případě volte mezi manuálními vaporizéry, kde teplo dodáte pomocí zapalovače, nebo vaporizéry, které pohání butan (plyn do zapalovačů). Volba je na vás. Ty manuální jsou levnější, ale zase musíte být s ohněm zruční, protože hranice mezi ohříváním a spalováním je zde tenká. Nejlevnějším vaporizérem vůbec je Eagle Bill. Ten je ale vhodný spíše jako zajímavost a sběratelská rarita pro zkušené uživatele. Lepší volbou je pak známý Vaponic nebo vaporizér ve tvaru dýmky VaporGenie. U Vaponicu je třeba dát pozor na spálení bylinky. U VaporGenie to díky křemíkovému filtru moc nehrozí, nadruhou stranu, stačí když fouká silný vítr nebo je větší zima, a už venku nefunguje jak má.

Plynové vaporizéry jsou na výběr pouze dva - Iolite a WISPR 2. Oba od stejného Irského výrobce, který jako jeden z mála nevyrábí vaporizéry v Číně, ale opravdu doma v Irsku. Rozdíl mezi nimi je ten, že Iolite nahřívá na teplotu 190 °C a WISPR na 210 °C. Jsou to výborné vaporizéry na letní festivaly, na čundry apod., prostě všude tam, kde není k dispozici elektřina. V chuti a funkcích ale za elektronickými zaostávají. Kromě lékařského konopí se dají použít i na tabák, obzvláště Wispr není na tabák špatný, i když pro někoho může být 210 °C už vysoká teplota, která dráždí ke kašli.

 

Levné elektronické vaporizéry pro časté užívání lékařského či technického konopí

Chcete elektronický vaporizér jen pro lékařské či technické konopí a vaporizovat budete jen párkrát do týdne či měsíce? V tom případě se nebojte vyzkoušet levné čínské modely značky Fenix. Chuť výparu vás sice neohromí, ale za tu cenu fungují spolehlivě. Možná najdete tyto vaporizéry na internetu i pod jinými značkami. Vyrábí je totiž jedna čínská továrna pro více firem, které na ně jen dají své logo.

Pokud ale máme z této kategorie jeden vaporizér doporučit, bude to rozhodně Flowermate V5.0S. Flowermate je značka čínského výrobce elektronických cigaret a vaporizérů Smiss. Tato firma je co se týče kvality výrobků a komunikace na úrovni evropských i amerických výrobců a značek a v hodně věcech je dokonce předčí. Patří u nás k nejprodávanějším i nejoblíbenějším značkám hlavně pro perfektní poměr cena/výkon a spolehlivost. 

 

Levné elektronické vaporizéry pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení i jiných bylinek

Chcete-li primárně vaporizovat konopí a jen občas pro spestření vyzkoušet jinou bylinku, jsou dostačující přístroje, které mají několik přednastavených teplot. Chybu zde určitě neuděláte Flowermate V5.0X nebo V5.0X mini. Je zde ale jeden vaporizér, který boduje velikostí plnící komory a to Boundless CF. To je vaporizér od kanadské značky, která si ale vaporizéry nechává vyrábět v továrně Flowermate. Kvalitatou zpracování jsou Boundless a Flowermate na stejné úrovni. Rozdíl je mezi nimi ve velikosti komory, v použitých materiálech a uchycení náústku. Chybu neuděláte ani jednou značkou, jen pokud chcete vaporizovat v restauracích, Boundless má poněkud méně diskrétní výpar.

 

Střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Chcele-li vaporizovat širí spektrum bylinek, je třeba vaporizér, který umí nastavovat teplotu po stupních a ideálně už od nějakých 120 °C - 140 °C. Dobrou volbou je například FocusVape PRO, který boduje vodním filtrem v balení a vyměnitelnou baterií typu 18650 (stadnardní tužková baterie pro elektronické cigarety). Vodní filtr příjemně zjemňuje výpar. Jde použít na s většinou přenosných vaporizérů, ale musí se dokoupit. Jediná značka FocusVape integruje vodní filtry už do základních balení svých vaporizérů. Je to čínská firma, ale její výrobky patří k tomu lepšímu, na co můžete v Číně narazit. Je to přístroj hojně prodávaný s minimem reklamací.

A i v této kategorii budeme doporučovat přístroje od Flowermate. Na výběr je buď V5.0PRO nebo V5.0PRO mini. Rozdíl mezi nimi je jenom ve velikosti a výdrži baterie. Větší varianta je u nás vůbec nejprodávanější vaporizér, což je podle nás způsobené jednak svělým poměrem cena/výkon a pak také doporučováním spokojených zákazníků mezi sebou.

Kromě Flowermate ještě připadá v úvahu nádherný Linx Gaia, který funguje velice podobně jako přístroje od Flowermate, jen má navíc krásný design ale i o něco vyšší cenu.

Velkou komorou boduje i Boundless CFX, je skvělý, jen už je do kapsy poměrně veliký a i dražší než jeho konkurenti v této kategorii. Pokud ale preferujete velikou komoru, je to správná volba.

Foto: Boundless CFX, Boundless CF, zapalovač

 

Vyšší střední třída vaporizérů pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení jiných bylinek

Chcete-li vaporizovat hlavně konopí a občas zkusit jinou bylinku a trváte na precizní kvalitě vaporizérů jak po funční a materiálové, tak i designové stránce, máme pro vás dva tipy. První je PAX 2. Skvělý, malý vaporizér s jednoduchou údržbou a výborným výparem. A navíc je to designový klenot, který budou vaši přátelé obdivovat spolu s nejnovějším modelem iPhone. Navíc je opravdu kapesní. Druhým tipem je Prima. Materiály ve zdravotnické kvalitě, pěkný design a výborný výpar, to je přece príma. Tyto vaporizéry mají přednastavené teplotní stupně a teplota se nedá regulovat po jednotlivých stupních. Na konopí jsou ale bezvadné.

 

Vyšší střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Pro širší spektrum bylinek můžeme v této třídě doporučit zejména AirVape XS. Malinký, kovový vaporizér s doživotní zárukou od výrobce. Kombinuje zahřívání komory a horkým vzduchem a má díky tomu skvělý výpar. Jen čištění jeho náústku je díky titěrným dílkům hodinářská práce. Nekupujte ho, pokud máte ruce jako medvěd a malou trpělivost.

Pak tu máme čistě konvenkční (zahřívání horkým vzduchem) dvojčata Boundless CFV a Flowermate SWIFT PRO. Až na vnější design to jsou úplně totožné vaporizéry vyrobené jednou továrnou. Bylinky zahřívají čistě horkým vzduchem, takže jejich výpar je v chuti takový jemnější. Chuť pak můžete dokreslovat použitím dřevěných kroužků do komory.

Do vyšší střední třídy řadíme i o něco dražší bratry Arizer Air 2 a Arizer Solo 2. Jsou to nástupci oblíbených modelů Air a Solo. Nově mají displej a umožňují nastavovat teplotu po stupních. Air 2 má vyměnitelnou baterii typ 18650. Solo 2 má baterii vestavěnou a je těžší a robustnější. Horké novinky podzimu 2017.

Prémiové přenosné vaporizéry

Chcete-li to nejlepší co trh přenosných vaporizéru nabízí máte na výběr mezi PAX 3, DaVinci IQ, Firefly 2, Crafty a Mighty. Kromě Mightyho jdou všichni ovládat pomocí mobilní aplikace přes telefon s Androidem nebo iPhone.

PAX 3 -  nádherný design, skvělý na konopí, stabilní aplikace, nejmenší, nejjednodušší údržba, umí extrakty

IQ - nádherný design, skvělý na tabák, vyměnitelná baterie 18650, vaporizační režimy v aplikaci

Firefly 2 - nádherný design, skvělý na konopí, má konvenkční zahřívání - není potřeba drtičku

Crafty - design poněkud zastaralý, ale pořád plně funkční, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek

Mighty - jediný má displej, je ale velký do kapsy, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek, nejjednodušší na ovládání

 

Pokud chcete vaporizovat opravdu široké spektrum bylinek, nebudete vaporizér nosit po kapsách a nechcete ho ovládat přes mobil, volte Mightyho.

Chcete ho denně nosit v kapse a jde vám hlavně o konopí? Volte PAX 3.

Chcete zmenšenou verzi Mightyho a nevadí vám aplikace? Volte Crafty.

Chcete vaporizovat od rána do večera nebo chcete to nejlepší na tabák? Volte DaVinci IQ a k němu sadu baterií, které budete postupně měnit jak se budou dobíjet.

Líbí se vám nejvíce Firefly? Neváhejte a kupte ho, je skvělý a bude vám dělat radost.

Foto: Firefly 2

 

Nejlepší vaporizéry na tabák

Tabák jde ve vaporizérech velice dobře vaporizovat, jen to chce trochu trpělivosti než člověk objeví ke svému vaporizéru tu správnou značku tabáku, jeho správnou vlhkost, naučí se ho správně pěchovat a vaporizovat na správnou teplotu, která jim nejvíce chutná. Případně si do něj přimíchávat další bylinky jako máta, heřmánek apod. Asi na to neexistuje univerzální rada, protože každý člověk i tabák je jiný. Nám se ale jednoznačně nejlépe osvědčil DaVinci IQ. Tabák má z něj skvělou chuť a jedno naplnění komory vydrží na nejvíce chutných potahů. Asi jako u jedné cigarety.

Podle zpětné vazby našich zákazníků víme, že je na tabák výborný i AirVape XS a spousta celodenní vaperů tabáka používá Wispr 2, který se nemusí dobíjet, jen se plní plynem. Dobře použitelný je i Flowermate V5.0 PRO.

Co se týče tabáků jdou použít cigaretové jako např. LM, ale i dýmkové, které mají lepší chuť. Mrkněte na video našeho kamaráda VaporGuru, který se vaporizací tabáku zabývá.

 

 

Odolné vaporizéry

Potřebujete-li odolný vaporizér, kterému neublíží nějaký ten pád? Ze stolních je na tohle odborník značka HerbalAire. Jejich H3 můžete házet o zem a nic se mu nestane.

 

Z přenosných má tuhle vlastnost starý dobrý DaVinci. Schválně s ním o zem netřískejte, ale když vám občas spadne, nic se mu nestane. A co takhle vaporizér odolný proti dešti, prachu i extrémním teplotám? Tohle slibuje jenom Summit +. Jste-li pracovník horské služby, nebo potřebujete vaporizér na expedici do Afriky, je Summit dobrá volba. A má taky svou mobilní aplikaci.

 

Milujete přírodu, stromy, les a vaporizace pro vás bude rituál?

V tom případě vám největší radost udělá vaporizér MagicFlight Launch Box. Nádherný kousek ručně opracovaného dřeva s doživotní zárukou.


Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:

Vaše recenze:
Hodnocení:

Odeslat hodnocení

Právě jste vložili do košíku