Powered by Smartsupp

Příznivé účinky vaporizace na zdraví

💨 Vaporizace je vdechování účinných látek z bylin prostřednictvím vaporizéru, speciálního přístroje, který dokáže rostlinu zahřát na takovou míru, aby se z ní uvolnilo maximální množství účinných látek bez škodlivých účinků hoření.

✅ Má řadu nezpochybnitelných výhod:

•    účinné látky jsou uvolňovány ve zcela čisté formě, bez nežádoucích přísad (dehtu, karcinogenů, oxidu uhelnatého a dalších),
•    pára není horká – je ochlazována na příjemnou teplotu, čímž nedochází k dráždění dýchacích cest a plic,
•    účinné látky jsou vaporizací uvolňovány v daleko vyšší koncentraci, než je tomu v případě kouření nebo konzumace (konzumací jsou účinné látky navíc ničeny v průběhu trávení),
•    působení účinných látek je při vaporizaci rychlejší.

⚕️Vaporizace pak má vedle těchto výhod ještě další zcela stěžejní přínos - má příznivé účinky na zdraví. Aby byla vaporizace pro daného jedince přínosná, je samozřejmě nutné dodržet určitá pravidla pro nastavení přístroje a především správně zvolit zahřívanou bylinu. Každá má jiné účinky a je více či méně vhodná pro konkrétní zdravotní stav.

Pokud je vaporizace aplikována správně, pomáhá při širokém spektru zdravotních problémů. Má příznivé účinky při dýchacích problémech, střevních a trávících obtížích, zmírňuje nejrůznější typy bolestí (včetně menstruačních). Uvolňuje psychicky i fyzicky, pomáhá při zvládání stresu, napětí a únavy, uklidňuje podrážděný nervový systém. Dále dokáže podpořit imunitní systém, pomáhá při regeneraci, k odpočinku a relaxaci, harmonizuje vnitřní orgány (např. játra), má protizánětlivé účinky a může příznivě působit i na pleť.
Aby byla vaporizace pro daného člověka maximálně příznivá, je nutné věnovat pečlivou pozornost výběru rostlin – např. aloe vera je velmi vhodná pro člověka se zažívacími problémy, těhotné a kojící ženy by se jí však měly vyhnout. V případě pochyb o volbě konkrétní rostliny je tedy vždy lepší se poradit s lékařem.

Doporučené produkty24