Powered by Smartsupp

Vaporizace versus kouření

💨 Vaporizace není to samé co kouření, byť se mohou oba procesy jevit laikům velmi podobně. Rozdíl mezi nimi je zcela zásadní. Pokud bychom měli vybrat jen jedno slovo, které odlišnost vaporizace a kouření vystihuje, bylo by to „teplota“.

🌡Teplota je v případě vaporizace vším. Pomocí vaporizéru lze vdechovat účinné látky z bylin (např. rozmarýnu, eukalyptu, lékařského konopí a řady dalších) prostřednictvím páry, aniž by bylo potřeba rostlinu pálit pomocí cigarety. Navíc řada prospěšných sloučenin nacházejících se v léčivých bylinách má své jedinečné teplotní body uvolňování. To znamená, že je lze z hmoty získat pouze odpařováním při správné teplotě.

🚭 To je zásadní rozdíl mezi vaporizací a kouřením. Pokud je bylina pálena nebo vystavena přímému žáru, dojde k nenávratnému zničení všech léčivých látek. Navíc jsou uvolňovány karcinogeny, jedy a další nebezpečné chemikálie, které jsou pak při kouření vdechovány. Oproti tomu vystavení rostliny horkému proudu páry způsobuje uvolňování pouze žádoucích účinných látek. Názornou představu o odlišnosti vaporizace a kouření může přinést následující příklad. Představte si, že máte chuť na ovoce, rostoucí vysoko na stromě. Ekvivalentem kouření by bylo zapálení celého stromu a následná konzumace ohořelých plodů nalezených v popelu. Oproti tomu vaporizace reprezentuje žebřík, po kterém můžeme vyšplhat a ovoce utrhnout čerstvé v nejlepší možné kvalitě. Vaporizace je tedy nástroj, jak z bylin dostat vše prospěšné bez vedlejších nežádoucích účinků kouření.

🌿 Každá bylina k uvolnění aroma a léčivých látek potřebuje specifickou teplotu. Vaporizér narozdíl od kouření umožňuje tuto konkrétní teplotu nastavit a získat tak maximální možný účinek.

Doporučené produkty24