Powered by Smartsupp

Bylinky k vaporizaci

K vaporizaci je možné použít prakticky všech léčivých bylin, které jsou využívány i v medicíně.

Je potřeba ovšem upozornit, že použití konkrétní bylinky by mělo být vždy konzultováno s lékařem, především v případě existujících konkrétních potíží. Navíc by měla být každá rostlina v BIO kvalitě – neošetřená pesticidy.

K vaporizaci je možné využívat např. následující rostliny:

ALOE VERA 

Aloe vera posiluje organismus, regeneruje buňky, působí proti plísním, pomáhá při zažívacích potížích, má i pozitivní vliv na funkci jater.

 ANÝZ

Anýz příznivě působí na zažívání a proti nadýmání, zmírňuje menstruační bolesti, pozitivně působí na průdušky a obecně při dýchacích problémech. Anýz najdete třeba v bylinné směsi Imunostim

ROZMARÝN A TYMIÁN

Rozmarýn a tymián se používají k léčbě onemocnění dýchacích cest, vaporizací těchto bylin se do plic dostávají léčivé antimikrobiální prvky. Rozmarýn je však nevhodný v těhotenství – má silně stimulační účinky, může vyvolat porodní stahy, nedoporučuje se ani při vysokém tlaku a epilepsii. Tady najdete rozmarýn a tymián pro vaporizaci. 

EUKALYPTUS (blahovičník)

Eukalyptus je antibakteriální, účinný při infekcích plic, chřipce a nachlazení, výpary jsou jemné i pro děti a těhotné ženy.

LÉKÁŘSKÉ KONOPÍ 

Vaporizace lékařského konopí je velmi bezpečným způsobem, jak dosáhnout úlevy při depresích, úzkosti, autoimunitních onemocněních, chronických bolestech, či jiných zdravotních problémech. Odpařování konopí je zdravější variantou kouření a bezpečným způsobem, jak dosáhnout požadované úlevy. Konopné květy k vaporizaci máme v několika odrůdách na e-shopu. 

HEŘMÁNEK 

Heřmánek má mírně sedativní účinky, je bezpečný i pro děti a těhotné ženy. Je používán proti úzkostem, nebo při problémech se spánkem, má protizánětlivé účinky. Vaporizace heřmánku před spaním je krásný uklidňující rituál. 

LEVANDULE 

Levandule má zklidňující účinky, vaporizace levandule uklidňuje a působí i antibakteriálně a podporuje normální trávení. Bylinka je vhodná pro děti i dospělé.

BAZALKA

Bazalka snižuje nadýmání, má relaxační a uklidňující účinky, ve větší míře však není vhodná pro těhotné ženy.

Vyber si bylinky k vaporizaci: